Historie

Domov sociálních služeb Chotělice je umístěn v prostředí rozlehlého zámeckého parku, cca 10 km od Nového Bydžova. Pseudorenesanční zámek nechal v roce 1875 postavit majitel papírny v Hostinném rytíř Jindřich Lorenz z Riesenstettu. Ten získal panství koupí v roce 1860 od Colloredů. Růžena, vdova po Jindřichu Lorenzovi zámek za 500.000 zl. prodala v dubnu roku 1893 hraběti Bedřichu Westphalen – Fürstenbergovi, který ho později daroval věnem své dceři Anně, provdané za hraběte Emanuela Mennsdorf – Pouilly, který byl mj. i členem výboru okresního zastupitelstva novobydžovského. Mennsdorfské panství trvalo až do roku 1945, kdy byl zámek zabaven.

Po válce, od roku 1945 sloužil zámek jako útulek pro děti a potom dále jako domov důchodců. V roce 1965 byl domov důchodců přestěhován do Hradce Králové a zámku bylo využito jako ústavu sociální péče pro mentálně postiženou mládež. Od 1.1. 2017 byl Ústav sociální péče pro mentálně postiženou mládež Chotělice přejmenován na Domov sociálních služeb Chotělice. Domov poskytuje své služby osobám s mentálním či kombinovaným postižením.

 

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >