Adventní čas

Předvánoční období bývá náročné, ve znamení shánění dárků, pečení cukroví a jiných úkolů, pro které nám často uletí adventní čas tak rychle, že si ani nevšimneme. Naši klienti však již od konce září připravují s pracovníky výrobky na vánoční výstavy. Letos bylo možné nabrat inspiraci na Adventní výstavě na zámku ve Sloupně, v knihovně v Novém Bydžově, knihovně ve Vysokém Veselí, kde výrobky z dílny klientů byly v předvánočním čase vystaveny.

Příchod mikulášské družiny si klienti také velmi užili, sami se někteří zúčastnili a v čertovském převleku umocnili tu správnou náladu. Začátkem prosince také klienti navštívili Mikulášskou zábavu v Solnici, kde, jak jinak, potkali několik krásně děsivých čertů. Další očekávanou společenskou událostí byla i Mikulášská zábava v DSS Chotělice, kam přijali pozvání naši kamarádi a přátelé z blízkých zařízení. Na příjemné předvánoční atmosféře se hudbou již tradičně podílel pan Kazda z Hradce Králové. Klienti tančili, soutěžili, bavili se, překvapením byl příchod čertovských masek, s nimiž se mohl vyfotit jen ten, kdo přemohl svůj strach, protože masky byly opravdu propracované.

Z vánočně vyzdobeného prostředí za zvuku koled a s vůní cukroví se loučím a přeji všem čtenářům, spolupracovníkům a přátelům hodně zdraví a spokojenosti v nadcházejícím roce.

Za kolektiv pracovníků DSS Chotělice Mgr. Kateřina Verflová