Karanténní opatření v DSS Chotělice

Vážení opatrovníci, Vážené rodiny,

dne 12. 11. 2020 započalo plošné testování klientů a zaměstnanců domova antigenními testy, které prokázaly pozitivitu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 u 14 klientů a jednoho zaměstnance. Výsledky testů byly později potvrzeny provedením PCR testů. V následujících dnech se začaly projevovat příznaky onemocnění i u jiných klientů, kterým byl proveden opakovaně antigenní test s výsledkem pozitivní. K dnešnímu dni (18. 11. 2020) po druhém plošném testování je onemocnění prokázáno již u 34 klientů a 7 zaměstnanců. Další plošné testování klientů a zaměstnanců proběhne znovu za 5 dní.

Opatrovníci a rodinní příslušníci klientů, u nichž bylo onemocnění potvrzeno, jsou průběžně informováni.

V případě dotazů ohledně zdravotního stavu klientů kontaktujte prosím vedoucí úseku zdravotního a přímé péče I. paní Martinu Málkovou na telefonním čísle +420 604 633 840.

Rádi bychom Vás ubezpečili, že pracovníci Domova sociálních služeb Chotělice vynakládají maximální pracovní úsilí v péči o všechny naše klienty a také pro úspěšné zvládnutí současné nepříznivé situace.

Zároveň Vás tímto upozorňujeme, že je nyní naše zařízení v karanténě, a to na základě „Rozhodnutí“ Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje se sídlem v Hradci Králové ze dne 16. 11. 2020. O dalším vývoji Vás budeme průběžně informovat.