Měsíc červen ve znamení oslav

Měsíc červen se stal v Domově sociálních služeb Chotělice měsícem zábavy a oslav. Dne 16. 6. 2018 se v rámci oslav ke 120. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Chotělice konal v domově Den otevřených dveří, kdy se mohla veřejnost s průvodci podívat do vnitřních i venkovních prostor domova. Tato možnost byla bohatě využita a oceněna návštěvníky, kteří přišli zavzpomínat na vzhled nynějšího domova, dříve zámku rodu Mensdorff- Pouilly. K nahlédnutí byly připraveny staré kroniky a fotografická dokumentace, jež byla zpracována v prezentaci na návštěvní místnosti domova. Doplněním byla i ukázka výrobků z dílny klientů, jež nezůstala bez povšimnutí. Bohatý celodenní program začal již v brzkých ranních hodinách slavnostním průvodem obcí, při kterém byl položen věnec u pomníku padlých. Bylo to velmi příjemné letní odpoledne, při němž mohli obyvatelé obce, hosté i naši klienti slyšet spoustu dobré muziky, obdivovat ukázky zásahových služeb, taneční vystoupení mažoretek a v neposlední řadě ochutnat výborné občerstvení. Program zakončený ohňostrojem potěšil také děti, které si mohly zaskákat ve skákacím hradu, svézt se koňským povozem a navštívit další doprovodné akce.

V průběhu měsíce června oslavili v domově narozeniny a svátky někteří naši klienti, což bývá zpravidla velmi oblíbená a veselá záležitost. Klienti se na své jmeniny vždy velmi těší. Mohou si na svou oslavu pozvat svoje blízké či kamarády, mohou sdělit svoji představu a přání, pracovníci se snaží tato přání naplnit a udělat klientům hezký den. Nechybí různé dobroty a oblíbené pochutiny, jež podbarvují slavnostnost tohoto dne.

Na konci měsíce června se i u nás v domově vydávalo závěrečné vysvědčení. Klienti, kteří se účastní středního vzdělávání v Euroinstitutu v oboru praktická škola, obdrželi vysvědčení od speciální pedagožky, která je potěšila nejen hezkým hodnocením za celoroční úspěchy, ale i oslavou konce školního roku. Tedy nezbývá, než se těšit na prázdninové dny, při kterých přejeme všem čtenářům hodně zážitků, odpočinku a dobré nálady.

Za kolektiv pracovníků DSS Chotělice Mgr. Kateřina Verflová