Oslavy v Hradci Králové

Díky výborné spolupráci dostali naši klienti v červnu pozvání na oslavy Dne skoků. Oslavy pořádala sociální služba pro osoby s mentálním postižením Skok do života, která se může pochlubit již patnácti úspěšnými ročníky, jak by řekli hradečtí kolegové: „patnácti skokanskými roky“. Služba působí v Hradci Králové a okolí a poskytuje zejména službu chráněného bydlení, podporu samostatného bydlení a sociální rehabilitaci.

Akci zahájil slavnostní průvod všech „skokanů“, doprovázený hudební skupinou Pilsen Queen tribute band. Celé veselí se konalo na Pivovarském náměstí, kde klienti poseděli v Bistru u dvou přátel, které také zřizuje Skok do života a kde mají pracovní příležitost i lidé s postižením. Po občerstvení si zatančili při diskotéce a celý večer završilo promítání Biografu Etienne s oblíbeným snímkem Bohemian Rhapsody.

Nejen, že jsme si oslavy velmi užili, ale tato akce byla prospěšná pro celkový sociální náhled veřejnosti. Podporu projevili i hejtman Královéhradeckého kraje a zastupitelé města, kteří poděkovali Skoku do života za nemalé úspěchy v oblasti kvality života lidí s postižením. Se Skokem do života udržujeme výborné vztahy na bázi spolupráce při získávání zkušeností při práci s klienty na jejich osamostatňování. I my tedy moc fandíme a do dalšího období přejeme další úspěšnou patnáctku!

Za kolektiv pracovníků DSS Chotělice Mgr. Kateřina Verflová