Pouťová výstava

Byli jsme velmi potěšeni zájmem o prezentaci výrobků na tradiční pouťové výstavě Zahrada Josefa Verfla pořádanou Základní školou Karla IV. v Novém Bydžově. Nejen, že naši klienti, kteří se sami či s podporou podílejí na vzniku mnoha výrobků, mají radost, že někdo druhý ocení jejich schopnosti a dovednosti, ale také vnímáme jako důležité seznamovat veřejnost s aktuálními trendy v přístupu k lidem s postižením a bořit tak hluboce zakořeněné mýty o fungování v Domovech sociálních služeb.

Na výstavě bylo možné vidět i zakoupit drobné výrobky z keramiky, papíru, pedigu, textilní dětské hračky. Pokud jste výstavu navštívili v průběhu sobotního dopoledne, mohli jste zastihnout klientku našeho Domova, která se spolu s ostatními zapojovala do tvorby výrobků i do samotné prezentace. Současně jsme mohli zodpovídat dotazy zájemců ohledně poskytování sociální služby, jež doplnily naše nové letáky.

V tuto chvíli je však vhodné a já to dělám ráda, poděkovat. Asi každý, kdo rád tvoří, ať už je to cokoli, ví, že za vším je spousta práce. Děkuji proto pracovníkům v sociálních službách, kteří se trpělivě věnují klientům a učí je nové postupy či udržují ty již dávno známé a stále opakované postupy při výrobě výrobků. Děkuji lektorce pro tvorbu a práci s keramickou hlínou ze ZŠ Karla IV. za to, že předala svoje kreativní zkušenosti našim pracovnicím. Děkuji společnosti Anella z Nového Bydžova za zpracování prezentačního produktu našeho zařízení. A v neposlední řadě děkuji hlavně za pozvání, skvělou organizaci a příjemné prostředí ZŠ Karlova.

Za kolektiv pracovníků DSS Chotělice Mgr. Kateřina Verflová