Sportem ku zdraví

Staré známé heslo „sportem ku zdraví“ platí i v našem domově, protože klienti sportují velmi rádi. Pravdou je, že mnozí dosahují již seniorského věku, nicméně, rádi sportují, rádi soutěží a nemusí vždy jen vyhrávat. Někteří klienti jsou výborní v plavání, což dokazují skvělými výsledky na závodech, kde se umísťují na prvních medailových stupíncích. Plavecké závody absolvují v Trutnově, kde je vždy velmi přátelská atmosféra a soutěživá nálada.

Dalším oblíbeným sportem je přehazovaná, kterou mají možnost trénovat v nedalekém zařízení, se kterým máme dobrou spolupráci. Čas tréninku klienti vždy zúročí při letních sportovních hrách, které se již tradičně konají v Třemošnici, kde se při týdenním pobytu kromě sportu zažije i spousta legrace.

Protože naši klienti byli v minulosti výhradně jen muži, nelze opomenout fotbal. Fotbal je týmová hra a náš tým vždy zazáří při kopnutých gólech na Senicupu v Havlíčkově Brodě. Jakým sportem se ještě mohou klienti chlubit?

Například stolním tenisem, ve kterém je vždy velká konkurence, však chuť zúčastnit se a bojovat o vítězství nechybí. Opravdovými přeborníky jsou však kamarádi našich klientů z jiných zařízení. Ale i to ke sportu patří, přijmout situaci, kdy se třeba tolik nedaří. Každopádně děkujeme všem podporovatelům z řad organizátorů i pracovníků v sociálních službách, bez nichž by to nešlo. Přejeme všem krásné jarní dny a „sportem ku zdraví“!

Za kolektiv pracovníků DSS Chotělice Mgr. Kateřina Verflová