Zahradničení

Po dlouhé zimě, teplé letní paprsky zvedají ze židle každého vášnivého milovníka zahrady, a tak i v našem domově se připravily záhonky na pěstování oblíbených druhů zeleniny. Klienti si s podporou pracovníků již v zimních měsících připravili sadbu ze semínek a nyní již máme v zahrádce saláty, rajčata, okurky a okrasné dýně, které rádi využíváme jako podzimní dekoraci. Také jsme vysadili rajčata na balkon, aby mohli pečovat o rostliny i klienti, kteří se obtížně pohybují.

Náročnější práci v zahradě mají na starosti klienti zaměstnaní na Dohodu o provedení práce. Jejich pracovní náplní je sekání trávy, stříhání keřů a celkové úklidové práce. V rámci aktivizačních činností si mohli klienti vysadit vlastní hrnkovou květinu, o kterou se každý sám stará či ji věnoval někomu jinému jako drobný dárek. Nyní však nastává čas nejnáročnější, a sice trpělivost a pravidelnost v zalévání, kypření a odstraňování plevele až po radost ze sklizně. Uvidíme, čím se budeme moci pochlubit letos.

Za kolektiv pracovníků DSS Chotělice Mgr. Kateřina Verflová

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >