Zaměřeno na zdravý životní styl

Tradičním tématem na začátku nového roku jsou předsevzetí k různým lépe či hůře splnitelným úkolům. Obvykle se tomu nevyhne ani hodnocení zdravotního stavu či vzhledu postavy. Mohlo by to tak vypadat i v dnešním článku, nicméně, ne tak úplně. Zaměření na zdravý životní styl, který obsahuje zdravou stravu, umění připravit si zdravá jídla či dostatek sportu a pohybu je již dlouhodobě ve středu zájmu našich klientů a pracovníků.

Ještě ve starém roce se naši klienti účastnili projektového dne Pestrá strava, kdy se pod vedením lektorky Kristiny Černohlávkové naučili připravit pět zdravých jídel, která poté s velkou chutí zkonzumovali. Měli možnost ochutnat moderní a pro ně nové potraviny, jako jsou jáhly, bulgur, bazalka, lněné semínko. Někteří klienti se tak i sami nechali inspirovat při pečení vánočního cukroví, kdy vybírali recepty s minimem cukru. Sama mohu potvrdit, že na lahodnosti jim to neubralo, spíše naopak.

Počátkem roku 2019 jsme zapojili do běžného trávení volného času cíleně více pohybu. Klienti se začali setkávat v přilehlé tělocvičně, kde oprášili cvičební náčiní a posilovací stroje. Velkou zábavou zůstávají míčové hry, soutěživost a snaha o pohybovou spolupráci. Vůbec největší přeborníci se rýsují v disciplíně hodu na basketbalový koš, kde někteří klienti oslňují přesnou muškou. Není tedy vyloučeno, že v teplejším období vyzveme další sportovce k poměření sil.

Zdravý začátek roku přeje za kolektiv pracovníků DSS Chotělice Mgr. Kateřina Verflová